Jak pečovat o TeaTom dřevěné výrobky?

- Patina přirozeného stárnutí dřeva se stane odměnou za vaše společné chvíle.

Dřevo je věčný materiál, který s časem získává na kráse. Dřevo si v sobě nese vzpomínky a příběhy, které v něm zanecháte. Proto mám rád tradiční povrchovou úpravu jen pomocí přírodních olejů nebo tradičních mořidel na přírodní bázi, které si sám vyrábím.

S každým dnem bude dřevo vzkvétat do krásy a bude si získávat svoji typickou patinu, která se stane odměnou za vaše společné chvíle. Záleží na vašem vkusu a citu pro estetiku. Pokud vám je bližší udržovat dřevo stále s mladistvou tváří, přetřete ho občas slabou vrstvou oleje, kterou po 20 min setřete hadříkem a necháte 5 dní vyschnout v bezprašném prostředí. Dřevo bude jako nové a připravené na další použití.

Pokud máte rádi působení zubu času a živoucí krásu, nechte tác stárnout přirozenou cestou bez přetření olejem nebo periodu olejování prodlužte. Dřevo si rychleji získá svoji nádhernou patinu.

Uvidíte sami, jaký styl estetiky vám bude bližší. Obě metody mají svůj osobitý charakter a kouzlo. Pokud bude třeba tác po použití umýt, opláchněte jej teplou vodou, osušte a nechte vyschnout. V případě většího znečištění můžete použít teplou mýdlovou vodu, případně krátkou koupel.